Druge ideje

Tudi sami si lahko na manjše liste papirja napišete naključne zloge (soglasnik + samoglasnik) in z otrokom vadite vlečeno branje. Pravilno prebrane besede polagate na en kupček, na sosednjega tiste, ki jih otrok ni pravilno prebral. Z branjem lahko vztrajate toliko časa, da učenec pravilno prebere vse besede iz kupčka nepravilno prebranih zlogov. Nalogo lahko nato otežite tako, da skupaj polagate po dva nesmiselna sklopa zlogov. Nalogo otežite takrat, ko otrok že obvlada branje enega zloga. Beseda ne bo imela nujno pomena, vendar jo mora otrok pravilno prebrati (npr. NO – LI). Otrok lahko nato vadi z »neskončno« dolgimi besedami.

Izziv za učenca: z napisanimi zlogi sestavi besede s pomenom.

Uporabite lahko tudi pripravljen dokument (KLIK za dostop). Zloge izrežete, po želji plastificirate in otrok tvori znane in izmišljene besede. Pri tem glasno izgovarja.

Vir: PDF datoteka v tej vaji je lastne izdelave;